دکتر ریحانه حیدری » جراحی زیبایی بینی » جراحی بینی طبیعی، همه چیز درباره آن
مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

جراحی بینی طبیعی، همه چیز درباره آن

استفاده از روش های زیبایی برای رفع نواقص بینی اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در بسیاری از این روش های جراحی برخلاف آنچه در گذشته مرسوم بود، هدف رفع نواقص موجود در بینی فرد و نزدیک کردن فرم و شکل بینی به نوع طبیعی آن می باشد. در گذشته بیشتر افراد به دنبال شکل خاصی از بینی بودند که اصطلاحا به آن ها بینی های فانتزی گفته می شود. ایجاد یک شکل و یک فرم در بینی برای همه افراد ایجاد جذابیت و زیبایی نمی کرد. بنابراین خیلی زود این جراحی بینی فانتزی برای بینی از مد افتاد و اخیرا بسیاری از مراجعه کنندگان به دنبال رفع نواقص بینی و ایجاد بینی طبیعی هستند. در این مقاله از سایت دکتر ریحانه حیدری، جراح و متخصص گوش، حلق و بینی قصد داریم در مورد عمل بینی طبیعی صحبت کنیم و موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

عمل بینی طبیعی چیست؟

در این روش جراحی، جراح اقدام به برطرف کردن، نقایص موجود در فرم بینی می کند. نقایصی چون وجود قوس، بدفرمی، انحنا، کجی در بینی برطرف شده و سایر ویژگی های بینی چون پهنا، قوس بینی و میزان کجی در آن متناسب با اجزای صورت تنظیم می شود. در این روش زیبایی نوک بینی متناسب با فرم بینی تنظیم شده و بیش از حد مجاز رو به بالا قرار نمی گیرد.

جراحی بینی طبیعی

تفاوت بینی طبیعی با بینی فانتزی

در روش عمل بینی طبیعی نواقص بینی برطرف می شود و فرم بینی با توجه به شکل بینی و شکل صورت تنظیم می شود. در این روش جراحی اصل بر برطرف کردن نواقص می باشد و معمولا تغییر محسوسی در سایز بینی ایجاد نمی شود. این در حالی است که در عمل بینی فانتزی که اصطلاحا به آن عمل بینی عروسکی نیز گفته می شود. سایز بینی تا حد ممکن کوچک شده نوک بینی به طرف بالا قرار می گیرد. توجه به این نکته ضروری می باشد که این روش جراحی حتما باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد تا مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد نشود.

کاندیدای مناسب برای عمل بینی طبیعی

معمولا محدودیتی برای انجام جراحی بینی برای افراد وجود ندارد و همه ی افرادی که به سن بلوغ رسیده اند و رشد بینی در آن ها متوقف شده است، می توانند از این روش زیبایی استفاده کنند. در ویدیوی زیر عمل جراحی بینی طبیعی را توسط دکتر ریحانه حیدری مشاهده می کنید:

هزینه عمل بینی طبیعی

با اینکه این روش زیبایی به مراتب ساده تر از روش نوع فانتزی می باشد و تنها نواقص موجود در بینی رفع می شود. اما با توجه به نوع بینی افراد و میزان نواقص موجود در آن هزینه عمل متفاوت خواهد بود. به طور کلی جراحی های بینی بستگی فراوانی به میزان مهارت جراح داشته و هر چه جراح ماهرتر باشد، هزینه عمل بالاتر خواهد بود.

نحوه انجام جراحی بینی

در این روش نیز مشابه سایر روش های جراحی بیهوشی عمومی برای فرد انجام می شود. سپس جراح با توجه به میزان نواقص موجود در بینی از جراحی بسته و یا جراحی باز استفاده می کند. قبل از انجام جراحی اقدام به علامت گذاری بینی و تعیین نقاط برش کرده و سپس اقدام به انجام جراحی می کند. با توجه به اینکه در روش طبیعی تکنیک های بسیار سخت و پیچیده ای بر روی بینی انجام نمی شود، معمولا این روش زیبایی در کلینیک ها انجام می شود. با اینکه استفاده از دو روش جراحی باز و بسته برای این روش ممکن است، اما در صورتی که نواقص موجود در بینی زیاد باشد، جراح تنها قادر به انجام جراحی باز خواهد بود، چرا که در جراحی بسته امکان رفع تمامی نواقص وجود ندارد.

چرا مردان بیشتر عمل بینی طبیعی انجام می دهند؟

با توجه به آناتومی صورت مردانه ، انجام عمل بینی فانتزی برای مردان نه تنها سبب اصلاح نواقص صورت نمی شود، بلکه تناسب اجزای صورت را هم از بین می برد. با توجه این نکته مردان بیشتر تمایل به انجام عمل بینی طبیعی داشته و بیشتر خواستار رفع نواقص موجود در بینی هستند.

مراقبت های لازم بعد از عمل بینی

  • یکی از مهم ترین روش های مراقبتی، استراحت مطلق بعد از عمل بینی می باشد. تا یک هفته فرد باید استراحت مطلق، بدون هیچ نوع فعالیتی داشته باشد.
  • معمولا پس از انجام عمل بینی عوارضی چون التهاب، قرمزی و تورم برای فرد ایجاد می شود، استفاده از کمپرس یخ برای کاهش این عوارض تا حد بسیار زیادی موثر خواهد بود. معمولا توصیه می شود تا 48 ساعت از کمپرس آب یخ به صورت غیر مستقیم بر روی ناحیه استفاده شود.
  • افراد باید تلاش کنند تا حد ممکن سر خود را بالا نگه داشته و از پایین نگه داشتن سر به مدت طولانی خودداری کنند. بسیار توصیه می شود که از انجام فعالیت های بدنی سنگین خودداری کنید و تا حد ممکن فعالیت های روزانه با آرامش و آهسته انجام دهید.
  • تا یک ماه دندان هایتان را با مسواک نرم تمیز کنید و تا چند ماه از انجام تکنیک های دندانپزشکی خودداری کنید.
  • از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، خودداری کنید، معمولا توصیه می شود تا دو هفته پس از جراحی غذاهای گرم و آبکی استفاده کنید که تا حد ممکن فشار وارده به بینی و محل های برش کمتر باشد.
  • از عینک های طبی و آفتابی تا دو ماه پس از جراحی استفاده نکنید.
  • از انجام حرکات اضافی بر روی بینی خودداری کنید و سعی کنید تا حد ممکن از دست زدن به محل های برش خودداری کنید.

نتیجه گیری

یکی از روش های زیبایی پرطرفدار که اخیرا گسترش بسیار زیادی در بین جوانان داشته است، استفاده از روش عمل بینی طبیعی می باشد. در این روش جراحی نواقص موجود در بینی رفع شده  و تا حد امکان شکل و فرم بینی متناسب با فرم صورت تنظیم می شود. این روش زیبایی با روش عمل بینی فانتزی متفاوت بوده  و معمولا در آن روش برخلاف روش فانتزی اندازه بینی تغییر نمی کند.

دکتر-ریحانه-حیدری

دکتر ریحانه حیدری

متخصص گوش و حلق و زیبایی و جراحی سرو گردن از دانشگاه تهران - متخصص گوش و حلق و بینی، فلوشیپ اختلالات خواب، جراحی زیبایی بینی و صورت - هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران- بیمارستان امام خمینی - فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه استنفورد و دانشگاه تهران - رتبه دوم بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در کشور

مقالات مرتبط
راهنمای کامل جراحی بینی شکسته

راهنمای کامل جراحی بینی شکسته

شکستگی بینی که به آن شکستگی بینی یا شکستگی بینی نیز می گویند، شکستگی یا ترک در استخوان و یا در غضروف بینی شما است. این...

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

بر کسی پوشیده نیست که جراحی پلاستیک در کشور ما بسیار رایج شده است. یکی از رایج‌ترین عمل‌ها، جراحی بینی است که تعداد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =