0935 -87 88 686
تهران، انتهای بلوار کشاورز، بین جمالزاده و قریب، پلاک 135 ، ساختمان پزشکان کلینیک یلدا
مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

جراحی ترمیم بینی

اگر شما هم جزءکسانی هستید که یک مرتبه تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اید و از نتیجه آن ناراضی هستید این مقاله را از دست ندهید. زیرا در ادامه به جراحی ترمیمی بینی خواهیم پرداخت و انواع موضوعاتی که در این زمینه مطرح می شود را در بخش های مختلفی خواهیم آورد.

جراحی ترمیم بینی

جراحی ترمیمی چیست و به چه دلیل انجام می شود؟

جراحی ترمیمی بینی از جمله جراحی های زیبایی است که با هدف ترمیم و بهبود وضعیت بینی افراد انجام می شود. همانطور که از نام این جراحی بر می آید ترمیم و برطرف کردن مشکلات بینی مهم ترین هدفی است که در این جراحی دنبال می شود.

جراحی ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه بینی برای کسانی انجام می شود که یک نوبت تحت عمل جراحی  زیبایی بینی قرار گرفته اند اما به دلایل مختلفی می خواهند این جراحی تکرار شود.

این جراحی به منظور تغییر شکل و تغییر عمکلرد بینی صورت می گیرد و به رفع و بهبود ناهماهنگی ها و اختلالات ایجاد شده  بر اثر جراحی اول کمک می کند. به عنوان مثال ممکن است که فرد در جراحی اول بینی خود دچار اختلالات تنفسی شده باشد یا در سوراخ های بینی دچار عدم تقارن شده باشد.

مزایای جراحی ترمیمی بینی

انواع مزایا و نتایج مثبتی که بعد از انجام جراحی ترمیمی بینی حاصل می شود موارد زیر هستند:

  • برداشتن قوز روی بینی: گاهاً در روند جراحی اولیه استخوان قوز روی بینی به اندازه کافی برداشت نشده است بنابراین فرم مناسب بینی از بین رفته است.
  • بروز این مشکل در جراحی بینی استخوانی بیشتر مشاهده می شود.
  • ایجاد قرینگی بین لوله های بینی
  • رفع اختلالات تنفسی: برخی از افراد بعد از انجام جراحی اولیه بینی با مشکلاتی در عملکرد تنفسی روبرو می شوند و به اصطلاح تنفس شان صدادار می شود. برای رفع این مشکلات می توانید همراه با جراحی ترمیم بینی به جراحی سپتوپلاستی نیز بپردازید.
  • کاهش سایز کلی بینی و کاهش پهنای بینی برای بینی هایی که بر اثر جراحی بینی گوشتی بزرگ باقی مانده است.
  • رفع افتادگی نوک بینی: بینی هایی که ساختار محکمی دارند و غضروف و استخوان آن ها به اندازه کافی است از تکیه گاه خوبی برخوردارند. اما در مواردی که در روند جراحی تکنیک درستی بکار گرفته نشده باشد و یا بینی غضروف کمی داشته باشد بعد از اتمام روند جراحی بعد از گذشت مدت زمانی نوک بینی دچار افتادگی می شود. برای حل این مسئله می توان به جراحی نوک بینی یا جراحی ترمیم بینی پرداخت.

بنابراین در جراحی ترمیمی بینی تمامی مشکلاتی که ایجاد شده اند برطرف شده و به مطلوب افراد نزدیک می شود.

 

آیا جراحی ترمیمی بینی عوارض دارد؟

این جراحی همچون تمامی جراحی های درمانی و زیبایی دیگر با عارضه هایی همراه است. البته تمامی این موارد موقتی و طبیعی هستند.

  • خونریزی مختصر
  • درد
  • تورم و کبودی

برای کاهش درد می توانید از انواع داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک استفاده کنید. استفاده از کمپرس های سرد و گرم در سه چهار روز اولیه بعد از جراحی تا حد زیادی به روند بهبودی کبودی ها کمک می کند.

بهترین زمان برای انجام جراحی ترمیمی بینی چه زمانی است؟

پزشکان جراح بینی توصیه می کنند که به مدت یک سال صبر کنید و سپس برای انجام جراحی ترمیمی بینی اقدام کنید. دو دلیل باعث می شود که انجام جراحی ترمیمی بینی پیش از این دوره زمانی غیر ممکن باشد و هیچ پزشک جراحی انجام این جراحی را در این دوره نمی پذیرد.

اولین دلیل این است که در طی جراحی اولیه بینی برش هایی که در بخش های مختلف بینی ایجاد شده است و پوست بینی از بخش های زیرین یعنی استخوان و غضروف ها جدا شده است. به مدت یکسال طول می کشد که پوست با بخش های زیرین جوش بخورد. بنابرین انجام جراحی پیش از اتمام روند بهبودی می تواند خطرآفرین باشد.

دومین دلیل این است که نتیجه نهایی جراحی بینی بعد از یکسال خود را نمایان می کند و افراد می توانند فرم نهایی بینی شان را مشاهده کند. در برخی از موارد افراد به  دلیل وسواس و حساسیت های بی مورد اصرار دارند که این جراحی تکرار شود. به همین دلیل پزشک توصیه می کند که پیش از مشاهده نتیجه نهایی دست به جراحی ترمیمی نزنید.

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که افراد با مشاهده فرم نهایی بینی شان از انجام جراحی ترمیم منصرف شده اند و این ریسک از آن ها برطرف شده است.

هزینه عمل ترمیمی بینی

فاکتور ها متفاوتی در هزینه عمل ترمیمی بینی موثر است و این جراحی بسته به میزان مشکلات بینی، شرایط فرد، نوع جراحی، بیهوشی، دستمزد پزشک و هزینه کلینیک و بیمارستان دارای هزینه های متفاوتی است.

لازم است بدانید که جراحی ترمیمی بینی به دلیل اینکه کمی پیچیده تر است و نیاز به دقت و زمان بیشتری دارد، دارای هزینه بالاتری نیز است.

برای اطلاع از هزینه این جراحی می توانید پس از مراجعه به پزشک و گذراندن جلسه مشاوره  از هزینه این جراحی مطلع شوید.

خاتمه

در این مقاله در بخش های مختلفی که تدارک دیده بودیم بسیاری از مهم ترین اطلاعاتی که در زمینه جراحی ترمیمی وجود دارد را در اختیار شما قرار دادیم. توصیه می شود اگر در زمینه جراحی ترمیمی تجربه ای دارید و یا اینکه در صورت داشتن پرسشی در خصوص جراحی ترمیمی بینی در بخش کامنت ها با در ارتباط باشید. پاسخ پرسش تان را در اسرع وقت در بخش کامنت قرار خواهیم داد.

دکتر-ریحانه-حیدری

دکتر ریحانه حیدری

متخصص گوش و حلق و زیبایی و جراحی سرو گردن از دانشگاه تهران - متخصص گوش و حلق و بینی، فلوشیپ اختلالات خواب، جراحی زیبایی بینی و صورت - هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران- بیمارستان امام خمینی - فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه استنفورد و دانشگاه تهران - رتبه دوم بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در کشور

مقالات مرتبط
راهنمای کامل جراحی بینی شکسته

راهنمای کامل جراحی بینی شکسته

شکستگی بینی که به آن شکستگی بینی یا شکستگی بینی نیز می گویند، شکستگی یا ترک در استخوان و یا در غضروف بینی شما است. این...

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

بر کسی پوشیده نیست که جراحی پلاستیک در کشور ما بسیار رایج شده است. یکی از رایج‌ترین عمل‌ها، جراحی بینی است که تعداد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =