0935 -87 88 686
تهران، انتهای بلوار کشاورز، بین جمالزاده و قریب، پلاک 135 ، ساختمان پزشکان کلینیک یلدا
دکتر ریحانه حیدری » جراحی زیبایی بینی » افتادگی بینی بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه۵ دقیقه

افتادگی بینی بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی های پر ریسک می باشد که در آن انتخاب جراح بینی خوب بسیار اهمیت دارد. در صورتی که برای این کار به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید نتیجه مطلوب بوده و نیاز به ترمیم بینی نخواهید داشت. قطعا برای تمام کسانی که جراحی بینی انجام می دهند نه تنها نتیجه جراحی بینی مهم است بلکه ماندگاری نتیجه و نداشتن هر گونه مشکل پس از جراحی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

یکی از مشکلاتی که از گذشته تا کنون برای مراجعین اهمیت دارد موضوع افتدگی بینی بعد از جراحی است. این مشکل یکی از عوامل نیاز به جراحی ترمیمی بینی است. در ادامه این مقاله سعی کرده ایم نکاتی را که سبب افتادگی بینی است بیان کنیم.

افتادگی بینی چیست؟

افتادگی بینی به حالتی گفته می شود که در آن نوک بینی به سمت پایین باشد، به طوری که از قسمت بالایی بینی نیز پایین تر قرار گیرد. در صورتی که فرد از کودکی یا در اثر نوعی صدمه به این مشکل دچار شود بهترین راه برای رفع آن انجام جراحی بینی است.

اما موضوعی که در حال حاظر مورد توجه ما در این مقاله است مربوط به افرادی است که پس از جراحی بینی دچار این مشکل می شوند و نوک بینی افتاده می شود و این عارضه تماماً به نوع جراحی و استفاده از تکنیک نادرست در جراحی مربوط می شود. این موضوع سبب مشاهده نتیجه نامطلوب پس از جراحی بینی است.

امروزه نتیجه جراحی بینی به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی بهتر شده است وکمتر دچار مشکلات این چنینی خواهیم بود.

با چه راهکارهایی می توان از افتادگی بینی جلوگیری کرد؟

برای این که راهکار های جلوگیری از افتادگی بینی را توضیح دهیم بهتر است در ابتدا درباره ی کار هایی که در گذشته انجام می شد و نتیجه آن افتادگی بینی بود بپردازیم.

حقیقت موضوع این است که جراحان بینی در گذشته با برش هایی که در ناحیه بینی می زدند سبب برش در استخوان ها و غضروف ها در این قسمت می شدند و پس از آن این استخوان ها و غضروف ها به عنوان بخش های اضافی از بینی جدا شده و دور ریخته می شدند.

اما با گذشت زمان و پیشرفت علم جراحان به این نتیجه رسیدند که این امر اشتباه است زیرا باعث می شود نوک بینی افتاده شود. بنابراین پزشکان تکنیک مورد استفاده در جراحی بینی را تغییر دادند. به این صورت که دیگر غضروف ها و استخوان ها را به طور کامل از بینی خارج نکرده و در نهایت از غضروف ها و استخوان ها برای فرم دادن به بینی استفاده می شود که این عامل از افتادگی بینی جلوگیری خواهد کرد.

افتادگی بینی بعد از جراحی بینی چه زمانی رخ می دهد؟

بر طبق تحقیقاتی که حول این موضوع انجام شده است نشان داده شده که معمولا بینی افراد پس از گذشت سه الی چهار ماه دچار افتادگی شده و این موضوع را نشان خواهد داد. به همین دلیل بسیاری از افراد پس از گذشت این مدت لازم است جراحی ترمیمی بینی که همان جراحی ثانویه است انجام دهند.

نکته ی بسیار مهم در این زمینه این است که جراحی ترمیمی بینی دارای قوانینی است که باید برای اقدام به این جراحی حداقل یک سال بیمار صبر کند.

بهترین پزشک جراح بینی

یکی از نکاتی که برای جراحی بینی وجود دارد مراجعه به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی است که به گرفتن نتیجه مطلوب پس از جراحی کمک خواهد کرد. پیدا کردن بهترین دکتر جراح بینی سبب می شود ما دچار مشکل نشده و نیاز به جراحی ترمیمی پیدا نکنیم.

امروزه پزشکان با به کار گیری از تکنیک های نوین جراحی مشکلات بعد از آن را برای بیماران به کمترین حد خود رسانده اند.

برای این که بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم امروزه راه های زیادی وجود دارد که عبارتند از:

  1. جستجو در گوگل
  2. جستجو در فضای مجازی و مشاهده نمونه کار ها

با جستجو در گوگل و فضای مجازی می توان به نمونه کار های پزشک مراجعه کرد که در این صورت می توان فهمید بعد از گذشت زمان نتیجه به چه صورت است.

نکته ای مهم در خصوص افتادگی بینی بعد از جراحی بینی

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم تکنیک به کار رفته در جراحی بینی می تواند تاثیرگذار ترین عامل برای افتادگی بینی باشد بنابراین برای جلوگیری از این مشکل باید به نکاتی دقت شود که در ادامه آورده ایم.

نکته ای که وجود دارد رعایت دقیق مراقبت های بعد از جراحی بینی است. باید حتما به این نکات توجه شود که به درستی انجام شوند. این نکات شامل مراقبت هایی است که مراجعین و پزشک هر دو باید انجام دهند. زیرا در بسیاری از افرادی که در انجام مراقبت ها کوتاهی کرده اند شاهد افتادگی بینی بوده ایم. بنابراین می توان گفت مراقبت های پس از جراحی بینی به اندازه ی تکنیک جراحی و جراح خوب تاثیرگذار است و باید به آن توجه زیادی شود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تمام نکاتی را که مربوط به افتادگی بینی و علت اتفاق افتادن آن است بپردازیم. در آخر نیز به اهمیت پزشک خوب در نتیجه بینی و جلوگیری از افتاده شدن بینی پس از جراحی پرداختیم.

در نهایت امید داریم که اطلاعات ذکر شه در مقاله بتواند به شما بیشترین آگاهی را درباره افتادگی بینی داده باشد و به شما کمک کند راحت تر برای جراحی مراجعه نمایید.

اگر بخواهیم نتیجه ای کلی در این باره داشته باشیم باید بگوییم که برای جلوگیری افتادگی بینی دو راه وجود دارد؛ یکی مراجعه به جراح خوب و دوم انجام مراقبت های ذکر شده از سوی پزشک به صورت دقیق.

دکتر-ریحانه-حیدری

دکتر ریحانه حیدری

متخصص گوش و حلق و زیبایی و جراحی سرو گردن از دانشگاه تهران - متخصص گوش و حلق و بینی، فلوشیپ اختلالات خواب، جراحی زیبایی بینی و صورت - هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران- بیمارستان امام خمینی - فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه استنفورد و دانشگاه تهران - رتبه دوم بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در کشور

مقالات مرتبط
راهنمای کامل جراحی بینی شکسته

راهنمای کامل جراحی بینی شکسته

شکستگی بینی که به آن شکستگی بینی یا شکستگی بینی نیز می گویند، شکستگی یا ترک در استخوان و یا در غضروف بینی شما است. این...

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

بر کسی پوشیده نیست که جراحی پلاستیک در کشور ما بسیار رایج شده است. یکی از رایج‌ترین عمل‌ها، جراحی بینی است که تعداد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =