مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه جراحی بینی گوشتی در سال 1403

هزینه جراحی بینی گوشتی در سال 1403

هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران چقدر است؟ چه عوملی روی قیمت عمل تاثیرگذار است؟ آیا هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی از بیمارستان خصوصی ارزانتر است؟ آیا هزینه عمل بینی گوشتی بصورت اقساطی انجام می شود؟ در این مقاله به همه این سوالات پاسخ داده می شود و به میزان هزینه و عوامل موثر در هزینه های عمل خواهیم پرداخت. با ما در ادامه همراه باشید:    

فاکتورهای موثر بر روی قیمت جراحی بینی

هزینه جراحی بینی گوشتی به غیر از هزینه جراحی شامل موارد دیگری نیز می شود که متقاضیان پیش از انجام جراحی بهتر است در موردشان اطلاعات کاملی داشته باشند. با توجه به این عوامل قیمت جراحی بینی در افراد مختلف می تواند با هم فرق داشته باشد.

در ادامه به توضیح موارد زیر می پردازیم:

  • هزینه دستمزد جراح
  • هزینه پرسنل اتاق عمل
  • هزینه بیمارستان یا کلینیک
  • هزینه آزمایشات پیش از جراحی
  • هزینه ویزیت‌های مشاوره با پزشک
  • هزینه داروهای تجویز شده توسط پزشک
  • هزینه انواع شیوه های جراحی بینی
فاکتورهای موثر بر روی قیمت جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی با توجه به میزان تغییرات لازم به شیوه های مختلفی انجام می گردد که که شامل دو روش می شود: روش باز و روش بسته. هزینه جراحی بینی گوشتی با توجه به نوع جراحی و تغییرات اعمال شده متفاوت است.

جراحی بینی به روش باز

در عمل بینی گوشتی به روش باز، بعد از ایجاد برش ها، پوست از روی استخوان بینی برداشته می شود و دید جراح نسبت به ساختمان بینی بیشتر می شود و در نهایت آسان تر می تواند تغییراتی که مورد نیاز است را در فرم و ظاهر بینی ایجاد کند.

جراحی بینی به روش بسته

برعکس در عمل بینی به روش بسته، پوست از روی بینی برداشته نمی شود و فقط از راه برش هایی که درون سوراخ های بینی ایجاد می شودپ، جراح تغییرات مورد نظر خود را اعمال می کند.  بخاطر محدودیت دید جراح نمی توان تغییرات گسترده ای در ساختار بینی بوجود آورد و تنها این نوع جراحی بینی برای انجام تغییرات جزئی کاربرد دارد.

هزینه های پیش از عمل بینی

قسمتی از هزینه های اعلام شده جراحی بینی گوشتی، مربوط به اقداماتی است که باید قبل از عمل جراحی انجام شود؛ به بیانی دیگر کسی که قرار است عمل بینی گوشتی انجام دهد باید بخشی از مبلغ تعیین شده را برای هزینه های قبل از عمل بپردازد؛ از جمله مواردی که پیش از انجام عمل جراحی بینی گوشتی، شامل هزینه های مختلفی می شود، عبارتند از:

هزینه مشاوره عمل بینی

یقینا برای انجام هر نوع عمل جراحی بینی به تحقیق و دریافت مشاوره از پزشک جراح مورد نظر الزامی است؛ در این جلسات مشاوره، این امکان برایتان وجود دارد که سوالات خود را در مورد تغییراتی که روی ظاهر و ساختار بینی شما ایجاد خواهد شد بپرسید و همچنین درباره مراقبت های پس از عمل بینی گوشتی و اقداماتی که باید قبل از جراحی انجام دهید را نیز انجام داده و انتظارات واقع بینانه ای در مورد ظاهر بینی تان پس از عمل داشته باشید و از پزشک جراحتان اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

بعضی از جراحان به منظور ارائه مشاوره های قبل از عمل هزینه ای دریافت نمی کنند، اما برای دریافت مشاوره های قبل از جراحی برخی از پزشکان هزینه جداگانه ای را دریافت می کنند. در نتیجه دریافت جلسات مشاوره آنلاین می تواند به صرفه جویی در هزینه های مشاوره به شما کمک کند.

هزینه مشاوره عمل بینی

هزینه آزمایش های قبل از عمل بینی

قبل از عمل جراحی بینی برای اینکه جراح بصورت کامل از وضعیت سلامت عمومی بدن شما آگاه شود نیاز است که یکسری آزمایش ها انجام دهید که مواردی همانند غلظت خون، قند خون، کم خونی و فقر آهن و… را مشخص نمایند. بنابراین، بخش دیگری از هزینه های عمل بینی گوشتی به آزمایشات پیش از آن مرتبط است.

هزینه های عکس برداری از صورت و بینی

عکس برداری از صورت و بینی قبل از انجام عمل جراحی همه مشکلات و نواقصی که بینی نسبت به دیگر اعضای صورت دارد مشخص می شود و موجب می شود به راحتی تغییرات قبل و بعد از عمل را متوجه شد. این نوع عکاسی اغلب بصورت آتلیه ای انجام می شود اما بعضی از جراحان عکس برداری را داخل مطبشان انجام می دهند که یقینا هزینه های کمتری هم در مقایسه با هزینه عکس برداری آتلیه ای دارد. 

هزینه بیهوشی قبل از جراحی بینی

در مدت زمان جراحی بینی گوشتی به ویژه جراحی بینی به روش باز، به خاطر تغییرات وسیعی که روی بینی انجام می شود، نیاز است حتما از بیهوشی عمومی استفاده شود و بیمار در تمام مدت جراحی به صورت کامل بیهوش باشد و هیچگونه دردی را احساس نکند. علاوه براین، اختلالی در روند جراحی بینی بوجود نیاید. بنابراین بخشی از هزینه های پیش از جراحی بینی گوشتی، به هزینه های بیهوشی برمی گردد.

هزینه دستمزد جراح

یکی از مهم ترین بخش های هزینه جراحی بینی گوشتی، دستمزد جراح است که با توجه به تجربه، میزان تبحر و مهارت او متفاوت خواهد بود. متاسفانه بعضی از افراد هنگامی که به دنبال جراح بینی خوب هستند فقط یک فاکتور را برای انتخابشان در نظر می گیرند و آن ارزان بودن دستمزد جراح و هزینه عمل است. در حالی که داشتن تجربه کافی و داشتن تبحر در انجام عمل از دو مورد دیگر اهمیت بیشتری دارد.

حتما به این نکته توجه کنید که هر اندازه عمل جراحی پیچیدگی بیشتری داشته باشد به همان اندازه هم انرژی بیشتر و مهارت بالاتری نیاز دارد. در نتیجه به همان نسبت هم هزینه های جراحی بیشتر می شوند. از جمله مواردی که در هزینه عمل جراحی بینی بسیار تعیین کننده و موثر است نوع بینی، ضخامت پوست، نوع غضروف و استخوان بینی است. علاوه بر این، در صورتی که غضروف بینی به شکلی باشد که به تقویت و پیوند غضروف نیاز داشته باشد، هزینه بیشتری را شامل خواهد شد.  

هزینه های بعد از عمل بینی

پس از انجام عمل جراحی بینی گوشتی اگر پزشک جراح لازم بداند، بیمار برای یک شب در بیمارستان بستری خواهد شد.  وگرنه بعد از ریکاوری مرخص خواهد شد. در نتیجه هزینه هایی که پس از جراحی بینی باید برای پرداخت در نظر بگیرید هزینه های خرید دارو و پمادهای تجویزی پزشک است. همچنین هزینه معاینه و مراجعه مجدد به پزشک را برای اقداماتی مانند تعویض چسب بینی هم در نظربگیرید.  

دکتر-ریحانه-حیدری

دکتر ریحانه حیدری

متخصص گوش و حلق و زیبایی و جراحی سرو گردن از دانشگاه تهران - متخصص گوش و حلق و بینی، فلوشیپ اختلالات خواب، جراحی زیبایی بینی و صورت - هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران- بیمارستان امام خمینی - فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه استنفورد و دانشگاه تهران - رتبه دوم بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در کشور

مقالات مرتبط
جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی برای بیماران دیابتی برخلاف تصور بسیاری از افراد، امکان‌ پذیر است. بدین منظور افراد مبتلا به دیابت اگر قصد...

جراحی بینی طبیعی 👃🏻 + فیلم

جراحی بینی طبیعی 👃🏻 + فیلم

جراحی بینی طبیعی در واقع نوعی مدل بینی برای عمل محسوب می شود که به وسیله آن می توان هر نوع نقص یا ایرادی را در بینی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *