دکتر ریحانه حیدری » جراحی زیبایی بینی » بهترین جراح بینی طبیعی
مدت زمان مطالعه۷ دقیقه

بهترین جراح بینی طبیعی

یکی از دغدغه هایی که افراد متقاضی جراحی بینی دارند این است که روند جراحی را به دست کدام جراح بسپارند. به همین دلیل دائماً با پرسش هایی در این زمینه مواجه هستیم که بهترین دکتر بینی طبیعی کیست ؟ چه ویژگی هایی دارد؟ به همین بهانه برآن شدیم که در این مقاله از سایت دکتر ریحانه حیدری  به موضوع انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی بپردازیم و اطلاعاتی را در جهت انتخاب هوشمندانه شما در اختیارتان قرار دهیم.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی از جمله انواع جراحی های بینی است که در طی چند ساله اخیر آمار متقاضیان این نحوه از جراحی افزایش یافته است. در گذشته جراحی بینی فانتزی یا عروسکی بیش از سایر مدل ها تقاضا می شد اما جراحی بینی طبیعی این روز ها نسبت مدل فانتزی بیشتر مورد توجه است.

به دلیل ظرافت هایی که در جریان جراحی بینی طبیعی باید رعایت شود حتما باید این جراحی را به دست بهترین دکتر بینی طبیعی سپرد تا نتیجه بهتری حاصل شود.

ویژگی های بهترین جراح بینی طبیعی

برای این که بهترین دکتر بینی طبیعی را بشناسید باید به ویژگی های زیر توجه کنید. در صورتی که پزشک بینی دارای ویژگی های زیر باشد می توانید به توانمندی وی یقین کنید و روند جراحی را به دستان وی بسپارید:

 • دارای مدارک معتبر در خصوص گذراندن دوره های آموزشی آکادمیک در بهترین مراکز خارجی و داخلی
 • برخورداری از مهارت در زمینه انجام انواع جراحی های بینی علی الخصوص جراحی بینی طبیعی
 • توانایی بکار گیری انواع ابزارآلات در روند جراحی به منظور حصول بهترین نتیجه در پایان روند جراحی بینی
 • توانای هایی علمی در خصوص آشنایی با انواع تکنیک ها جراحی بینی طبیعی
 • تونایی های عملی در خصوص پیاده سازی دانش تخصصی در روند جراحی بینی طبیعی
 • دلسوز، مهربان و همراه مراجعه کننده در جهت کاهش استرس و اظطراب قبل از عمل جراحی بینی
 • حمایت های پزشکی در دوران بعد از جراحی بینی به منظور افزایش میزان موفقیت روند جراحی و کاهش احتمال بروز خطر
 • متعهد و پایبند به سوگند نامه پزشکی
 • پایبندی به اصول اخلاقی
 • ارائه مشاوره های دقیق و تخصصی در جهت افزایش آگاهی افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی
بهترین جراح بینی
بهترین جراح بینی

بهترین دکتر بینی طبیعی چه کارهایی انجام می دهد؟

زمانی که شما به بهترین دکتر بینی طبیعی مراجعه می کنید برای آن که شما با آگاهی بیشتری وارد مراحل مختلف برای جراحی شوید مراحل زیر را پشت سر هم طی می کند:

 • در ابتدا تمامی بخش های بینی شما را مورد بررسی قرار می دهد تا اطلاعات کافی را در زمینه فرم کلی صورت و سایز بینی تان به دست آورد
 • در نهایت در خصوص جراحی بینی طبیعی با شما صحبت خواهد کرد و ویژگی های آن را با شما در میان خواهد گذاشت.
 • در همان جلسات ابتدایی از توقعات و انتظارات شما در زمینه نتیجه جراحی پرسش هایی را مطرح می کند تا در صورت امکان آن ها در برنامه ریزی برای جراحی بینی لحاظ گردند.
 • در نهایت این شمایید که تصمیم نهایی را بر اساس راهنمایی های ارائه شده توسط بهترین جراح بینی طبیعی باید اتخاذ کنید.
 • در صورتی که تصمیم شما مبنی بر انجام این جراحی شد شما را با آمادگی های قبل از جراحی بینی طبیعی آشنا می سازد تا با انجام آن ها روند جراحی را با موفقیت بیشتری پشت سر بگذارید.

ویژگی های یک دکتر خوب در دنیای امروز:

 1. سایت رسمی پزشک: امروزه پزشکانی هستند که دارای صفحه رسمی بوده و با مراجعه به آن می توانیم بسیاری از نکات لازم حول موضوع مورد نظر خود را کسب کنیم. یکی از مهم ترین اطلاعاتی که در ابتدا هر فرد در ارتباط با پزشک خود نیاز دارد بیوگرافی پزشک است که دستیابی به آن تنها از سایت رسمی خود دکتر قابل مشاهده می باشد. با مشاهده ی این قسمت از سایت می توان از تخصص های پزشک و افتخارات کسب شده توسط پزشک اطلاع پیدا کرد. همچنین در سایت هر پزشک اطلاعات مفیدی در ارتباط با جراحی های انجام پذیر و دوران نقاهت و مراقبت های بعد از عمل و … درج شده است.
 2. صفحه اینستاگرام: اینستاگرام امروزه یکی از اپلیکیشن هایی است که مردم به وفور از آن استفاده می کنند. صفحه اینستاگرام هر پزشک متعلق به خود او بوده و تمام نمونه کار ها و خدمات انجام شده در مطب او در این صفحه وجود دارد. با مراجعه به صفحه اینستاگرام دکتر می توانید نمونه کار های دکتر و عکس های مقایسه ی قبل و بعد جراحی های پزشک را مشاهده کنید. همچنین در اینستاگرام افرادی هستند که نظر خود را در ارتباط با پزشک و رضایت خود از عمل زیر عکس بیان کرده اند. با خواندن این نظرات نیز می توانید میزان رضایتمندی بیماران هر پزشک را بسنجید.
 3. دسترسی آسان و آنلاین به پزشک: یکی از نکات بسیار مهمی که امروزه در ارتباط با پزشکان وجود دارد نحوه دسترسی آن ها به پزشک است. این که مطب پزشک در محلی واقع شده باشد که دسترسی راحت باشد و مسیر های کم ترافیکی داشته باشد یکی از مزایای پزشک محسوب می شود. البته امروزه هم به علت شلوغی خیابان ها و ترافیک و هم به دلیل خطرناک بودن ازدیاد افراد در مطب ها بخاطر کرونا یکی از مزیت ههای مهم سامتنه آنلاین است. امروزه بسیاری از پزشکان دارای صفحات مشاوره آنلاین بوده و شما می توانید تمام اطلاعات لازم خود را در ارتباط با جراحی از پزشک دریافت کنید. همچنین می توانید با تماس تصویری و ارسال عکس از پزشک خود مشاوره ی قبل از جراحی را بگیرید.

انتظاراتی که از یک پزشک خوب داریم:

 1. داشتن ویژگی های اخلاقی خوب: یکی از ویژگی های مهمی که یک پزشک باید داشته باشد این است که رفتار مناسبی با بیماران داشته باشد. یک پزشک خوب به بیماران خود با صبر و حوصله پاسخ می دهد و تمام ابهامات ذهن بیمار را بر طرف میکند در نتیجه شما می توانید یک ارتباط خوب با پزشک داشته باشید. امروزه پزشکان به سوالات بیماران گوش می دهند و در صورت نیاز آن ها را تشویق به مراجعه به وسایت و خواندن مقاله ها می کنند. این مقاله ها بر مبنای اطلاعات درست پزشکی طراحی شده و منبع موثقی محسوب می شوند.
 2. مدارک علمی پزشک: یکی از ویژگی های دیگر این است که پزشک دارای مدارک معتبر بوده و شما بتوانید به راحتی در رابطه با مدارک وی سوال کنید و از صحت آن مطمئن شوید.
 3. دقت و تبحر پزشک: یکی از نکات مهم در انتخاب پزشک دقت اوست. پزشک باید با دقت به صحبت های بیمار گوش دهد و به او اطلاعات درست ارائه دهد. برخی پزشکان متاسفانه به علت منافع مالی که برای آن ها وجود دارد درمان های نامناسب به مریض ارائه می دهند. حتی در برخی مواقع مشاهده شده است که پزشکان بیماری را جراحی کرده اند که نیازی نداشته و از نا مطلوب بودن نتیجه با خبر بوده اند.
 4. محفوظ نگه داشتن اطلاعات بیمار: پزشک باید اطلاعات بیمار خود را محفوظ نگه دارد و در اختیار شخص دیگری قرار ندهد.
 5. پرسیدن سوال: پزشک باید در ارتباط با تمام مشکلات بیمار و انتظاراتی که از جراحی دارد با خبر باشد و بهترین راه را به وی ارائه دهد.
 6. تخصص پزشک در جراحی: پزشک خوب باید در زمینه انجام جراحی تبحر لازم را داشته باشد و ما از این موضوع اطمینان داشته باشیم.

هزینه جراحی بینی طبیعی

از جمله مهم ترین پرسش هایی که پیش از جراحی بینی مطرح می شود هزینه آن است. باید گفت هزینه های مربوط به این جراحی باید بر اساس معیارهای مختلفی تعیین گردد. از جمله این معیارها:

 • دستمزد پزشک جراح
 • هزینه های مربوط به مراقبت های پیش از جراحی و انجام انواع آزمایشات قبل از جراحی بینی
 • هزینه های مربوط به مراقبت های بعد از جراحی بینی از جمله هزینه هایی که صرف تغذیه مناسب و نیز دارو هایی که برای کاهش درد و کاهش احتمال عفونت استفاده می شود

بنابراین نمی توان هزینه ای ثابت را برای انجام جراحی بین طبیعی اعلام کرد.

خاتمه
پیشنهاد می کنیم این مقاله را با سایر کسانی که در مرحله انتخاب بهترین دکتر بینی طبیعی هستند به اشتراک بگذارید. زیرا که در بخش های مختلف این مقاله بسیاری از مهم ترین موضوعاتی که افراد در هنگام انتخاب جراح باید در نظر گیرند را آورده ایم و از این جهت می تواند یاری رسان باشد.

دکتر-ریحانه-حیدری

دکتر ریحانه حیدری

متخصص گوش و حلق و زیبایی و جراحی سرو گردن از دانشگاه تهران - متخصص گوش و حلق و بینی، فلوشیپ اختلالات خواب، جراحی زیبایی بینی و صورت - هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران- بیمارستان امام خمینی - فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه استنفورد و دانشگاه تهران - رتبه دوم بورد تخصصی گوش، حلق و بینی در کشور

مقالات مرتبط
راهنمای کامل جراحی بینی شکسته

راهنمای کامل جراحی بینی شکسته

شکستگی بینی که به آن شکستگی بینی یا شکستگی بینی نیز می گویند، شکستگی یا ترک در استخوان و یا در غضروف بینی شما است. این...

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

بر کسی پوشیده نیست که جراحی پلاستیک در کشور ما بسیار رایج شده است. یکی از رایج‌ترین عمل‌ها، جراحی بینی است که تعداد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هفت =